Universitatea POLITEHNICA din București organizează, în perioada 11 – 13 aprilie 2019, a VIII-a ediție a POLIFEST, un „brand” recunoscut al universității noastre, la nivel național și internațional

POLIFEST este unul din cele mai mari evenimente de acest gen din România.

Sunt prezente toate părțile interesate de procesul educativ-formativ din universitatea noastră: liceeni, studenți, părinți, personal didactic, firme mari, mici și mijlocii, autorități centrale și locale, reprezentanți ai corpului diplomatic acreditați în țara noastră.

Evenimentul se dorește a fi dedicat atât colaborării dintre mediul academic și cel socio-economic, cât și cel mai mare târg de prezentare a ofertei educaționale a unei universități.

Imagini reprezentative de la standul Facultății de Inginerie Medicală.