PROIECT Educație, formare și dezvoltare profesională în domeniul Ingineriei Medicale – EduMed

Facultatea de Inginerie Medicală din Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București, în cadrul Schemei de Granturi pentru Universități, finanțat în cadrul Proiectului privind Învățământul Secundar (ROSE), desfășoară Proiectul Educație, formare și dezvoltare profesională în domeniul Ingineriei Medicale – EduMed.

Proiectul EduMed se adresează unui grup țintă (GT) de studenți aflați cu precădere în situație de risc și înmatriculați în anul întâi de studii universitare de licență la Facultatea de Inginerie Medicală (FIM), în anul universitar 2023-2024.

Mai multe informații și detalii privind proiectul găsiți aici.