Lucrări demonstrative în cadrul Programului Școala Altfel

În cadrul programului Școala Altfel, desfășurat în învățământul preuniversitar, studenți ai Facultății de Inginerie Medicală, sub îndrumarea doamnei Ș.L. dr. chimist Sabrina-Patricia STATE, au participat cu entuziasm la un eveniment special organizat la Școala Gimnazială Emil Racoviță, București.

Aceștia au reușit să capteze atenția elevilor de clasele a V-a, a VI-a și a VII-a cu experimente interesante care au promovat curiozitatea acestora și i-au inspirat să își urmeze visul de a lucra în domeniul științelor.

Felicitări tuturor celor implicați în organizarea și desfășurarea acestui eveniment! Participarea voastră a avut un impact pozitiv asupra tinerilor și ne face să fim mândri că suntem parte dintr-o comunitate universitară atât de implicată și preocupată de educația și formarea viitorilor specialiști.