Prezentare programe de studii – pentru ciclul licență

Facultatea de Inginerie Medicală a găzduit miercuri, 29 martie 2023, și joi, 30 martie 2023, vizita a 3 clase de elevi din ciclul liceal, specializarea Științe ale Naturii, de la Colegiul German GOETHE, București, respectiv Colegiul Național Gheorghe VRÂNCEANU, Bacău.

Vizitele s-au organizat cu ocazia desfășurării în învățământul preuniversitar a programului Școala Altfel.

Elevii au participat la o prezentare a programelor de studii – licență, ce pot fi studiate în cadrul Facultății de Inginerie Medicală. De asemenea au putut vizita câteva laboratoare reprezentative din cadrul facultății: Laboratorul de Biologie Celulară și Moleculară, Laboratorul de Electronică pentru Ingineria Medicală și Laboratorul de Componente nanostructurate pentru senzori biomedicali.