Conferința Națională de Bioinginerie pentru Studenți și Tineri Cercetători – BENG Conference, Iași, 24-28 aprilie 2024

Asociația Studenților Bioingineri, în colaborare cu Facultatea de Bioinginerie Medicală din cadrul Universității de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa” Iași, vă invită să participați la cea de-a XXVI-a ediție a Conferinței Naționale de Bioinginerie pentru Studenți și Tineri Cercetători – BENG Conference, manifestare academică ce se va desfășura în perioada 24-28 aprilie 2024.

Pe parcursul celor cinci zile, conferința va reuni la Iași un spectru larg de specialiști, cadre didactice și studenți pasionați, într-un cadru adecvat pentru desfășurarea workshop-urilor, prezentarea lucrărilor științifice și susținerea unor prelegeri pe teme de actualitate din sfera a două domenii: științe ingenerești aplicate și sănătate.
Evenimentul are în componență două secțiuni – Bioinginerie și Balneo-fiziokinetoterapie și Recuperare Medicală. Pentru detalii suplimentare:

sau

• telefonic la următoarele date de contact:

Iana STATII: 0748 966 658
Cosmin MANEA: 0758 839 446