Mobilități de scurtă durată pentru studenți – ATHENS Network – 12-19 martie 2023

Programul de mobilități de scurtă durată ATHENS Network dedicat studenților va avea loc în perioada 12-19 martie 2023.

Înregistrarea participanților pe platforma ATHENS se va realiza până la data de 31 ianuarie 2023.

Pentru a aplica la acest program este obligatoriu ca studenții să parcurgă etapele de mai jos:

1. Accesarea website-ului ATHENS și crearea unui cont pentru selectarea cursurilor pe care doresc să le urmeze http://athensnetwork.eu/

2. Descărcarea și completarea Formularului de înregistrare și a formularului Student Commitment, pe care să le transmită semnate la adresa de e-mail: international@upb.ro

Programul ATHENS se desfășoară de două ori pe an, în lunile martie și noiembrie, și cuprinde cursuri științifice și activități culturale. La încheierea sesiunii se organizează o examinare și se acordă o diplomă cu puncte de credit.