Ediția 2021 a Proiectului „Inginer pentru o zi”

Proiectul „Inginer pentru o zi” are ca scop dezvoltarea relațiilor dintre Universitatea POLITEHNICA din București și reprezentanții mediului de afaceri local în vederea unei mai bune pregătiri a studenților, prin dobândirea de competențe transversale și a unei înțelegeri comprehensive a disciplinelor parcurse.

Obiectivul principal este ca fiecare facultate să organizeze vizite fizice la companii relevante pentru domeniul de studiu pentru un număr de 40 de studenți.

Studenții FIM au avut șansa de a vizita, în data 25 noiembrie 2021, Compania Activ Ortopedic.

Tot în cadrul Proiectului „Inginer pentru o zi”, în data de 26 noiembrie 2021, studenții noștri s-au bucurat de o vizită în cadrul Spitalului Universitar de Urgență Militar Central ”Dr. Carol Davila”.

Mulțumim tuturor pentru ospitalitate și pentru sesiunile interactive!