Admitere licență

Sesiunea I – ADMITERE ANTICIPATĂ

FAZA III – Validarea, Confirmarea locului, Înmatricularea

15 iulie 2024, ora 08:00 – 17 iulie 2024, ora 16:00

Candidații declarați pre-admiși își validează locul completând personal dosarul de admitere cu documentele în original,

la sediul Facultății de Inginerie Medicală. (vezi Anexa V) (Campus POLIZU, corp F, etaj III, Secretariat)

* Taxa de înmatriculare se plătește online.

Pentru locurile cu finanțare de la Buget, este obligatorie prezentarea în original a Diplomei de Bacalaureat și a Foii Matricole.

Pentru candidații care au promovat examenul de Bacalaureat în 2024, numai dacă liceul nu a eliberat diploma de Bacalaureat până la data înmatriculării, se admite adeverința eliberată de liceu, în original, în care se menționează atât media generală, cât și notele obținute la probele susținute. Depunerea Foii matricole în original rămâne obligatorie.

NUMĂR LOCURI ÎN SESIUNEA I – ADMITERE ANTICIPATĂ PRIN CONCURS PE BAZA REZULTATELOR LA ACTIVITĂȚILE ȘCOLARE (DOSAR)

* 122 LOCURI (LA BUGET) *

Concursuri Naționale Școlare Aprobate pentru calculul notei_Proba3 – Sesiunea I Admitere Anticipată 2024-2025

Regulament privind organizarea și desfășurarea concursului de admitere în ciclul de studii universitare de licență, an universitar 2024-2025